Grupa II

DRODZY RODZICE!!!

Serdecznie zapraszamy Was do śledzenia zakładki naszej grupy. Na bieżąco będziemy umieszczać piosenki, wierszyki oraz zdjęcia z różnych ciekawych aktywności naszych przedszkolaków w roku szkolnym 2020/2021.

Nauczycielki grupy II

Piosenki i wiersze

#LekcjaHIGIENY #wirusoochrona

3 marca dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach zrealizowanych w ramach akcji informacyjno-edukacyjne pt. „Wirusoochrona”. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej, w tym prawidłowe mycie rąk. Ponadto dzieci uczestniczyły w eksperymencie ”Jak przemieszczają się bakterie i wirusy”.

Witamy w krainie dinozaurów

26 lutego w grupie II zawitały dinozaury. Były zabawy ruchowe, oglądanie przez trójwymiarowe okulary obrazków 3D, prezentacja multimedialna, ciekawostki ze świata dinozaurów, kodowanie matematyczne śladów dinozaurów.

Na sam koniec dzieci zamieniły się w prawdziwych archeologów i pędzelkami w piasku odkopały kości dinozaura.

Ten dzień zapamiętamy na długo.

Co jeździ? Co pływa? Co lata?

W tym tygodniu rozmawialiśmy o środkach transportu. Słuchaliśmy bajek, dźwięków jakie wydają różne pojazdy, oglądaliśmy książki o pojazdach,
a później je rysowaliśmy na kartkach. Na koniec była praca grupowa. Sprawdźcie sami jak nam wyszła..

Robimy zakwas z buraków

W ramach zdrowego tygodnia „Dbam o zdrowie” uczyliśmy się jak zrobić smaczny, a zarazem bardzo zdrowy zakwas z buraków. Dzieci zamieniły się w prawdziwych kucharzy. To bardzo prosty przepis.
Składniki:
1kg buraków, 5 ząbków czosnku, 3 liście laurowe, 5 ziaren ziela angielskiego, 1l wody przegotowanej i ostudzonej, 1 płaska łyżka soli.
Przepis:
Surowe buraki obrać ze skórki, pokroić na grube plastry i włożyć do np. dużego słoika. Następnie czosnek (obrany czosnek pokroić wzdłuż na pół), liście laurowe, ziele angielskie wrzucić do buraków. Do 1l wody wrzucić jedną łyżkę soli, wymieszać i wlać do słoika. Słoik przykryć gazą i odstawić w ciepłe miejsce na ok. 5-7dni. Codziennie zamieszać zawartość słoika. Zakwas jest gotowy gdy będzie miał ciemną barwę, smacznego! 🙂

Zajęcia z ekologii pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

W dniu 25.01.2021 dzieci uczestniczyły w zajęciach ekologicznych. Tego dnia zapoznały się z pojęciem „Piramidy Zdrowego Żywienia” oraz zawartości poszczególnych pięter, nauczyły się również że na zakupy warto zabierać ze sobą ekologiczne torby i wybierać ekologiczne produkty ze znakiem „EKO”. Na koniec był film edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Zabawy na śniegu

W tym roku zima nas nie oszczędza, dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu. Była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w pamięci na długi czas.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. W dn.19.01.21r dzieci z gr.II przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. W tym roku niestety nie mogliśmy Was zaprosić osobiście,dlatego wszystko nagraliśmy w wersji elektronicznej.Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i dużo uśmiechu

(% gallery name=jola2021 %)

Bal Karnawałowy

Dnia 13.01.2021r. odbył się Bal Karnawałowy.Były tańce, zabawy z balonami, konkursy, a na koniec poczęstunek z popcornem. Zabaw nie było końca. Napewno wszyscy zapamiętają ten dzień na długo.

(% gallery name=balj %)

Zimowe kodowanie

(% gallery name=kodowaniegosia %)

UWAGA, UWAGA,

DRODZY RODZICE!!!!

Nasze przedszkole włączyło się do udziału

w styczniowej akcji charytatywnej

organizowanej przez

Częstochowski Bazarek Charytatywny.

Zbieramy fanty na licytacje –

nowe lub w dobrym stanie książki, zabawki, gry.

Wszystkie uzbierane pieniądze trafią na subkonta dzieci

Julii i Natanka

na pokrycie kosztów rehabilitacyjnych

oraz potrzebnych specjalistycznych sprzętów.

Na holu przedszkolnym w wyznaczonym miejscu

można pozostawiać fanty.

Bardzo Państwa zachęcamy do włączenia się do akcji.

DZIĘKUJEMY 🙂

(% gallery name=akcja-bazarek2021 %)

Wigilijny czas

W dn. 22.12 przedszkolaki miały w swojej grupie uroczystą Wigilię. Najpierw przedstawiły swój świąteczny występ przed p.Dyrektor, później wspólnie zasiedliśmy przy wigilijnym stole. Śpiewaliśmy kolędy, zjedliśmy uroczysty obiad, a na koniec nasze ciasto i pierniczki. Wszystkim bardzo podobał się ten wyjątkowy dzień.

(% gallery name=wig2 %)

Pierniki

Święta tuż,tuż, więc najwyższy czas na pieczenie pierników. Dzieci z grupy II z ochotą przystąpiły do pracy. Wałkowały ciasto,wycinały,a zapach pierników unosił się po całym przedszkolu. Jednak najlepszą zabawą było lukrowanie i ozdabianie gotowych pierniczków. Oprócz nich wspólnie zrobiliśmy ciasto makowe z orzechami. Dzieci poznały składniki na ciasto, ubijały piane i miksowały.

(% gallery name=pierniki2 %)

MIKOŁAJKI

W dn.4.12 do naszej grupy na specjalne zlecenie Św.Mikołaja przybył Aniołek , który rozdał wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Na tę wizytę dzieci cierpliwie czekały. Powitaliśmy go piosenką o Św.Mikołaju.

(% gallery name=jola-mikolaj %)

Improwizacje muzyczne w ramch obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Andrzejki

30 października w naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość.Wśród wróżb były m.in „Serca”, „Kim zostaniesz w przyszłości?”, „Buty”

(% gallery name=andrzejki-jola %)

„Dzień pluszowego misia”

25 listopada obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień pluszowego misia”. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie, kolorowały misie kredkami.Przy okazji chcemy pochwalić się naszymi sukcesami. W konkursie „Mój pluszowy miś”zwyciężyli Damian D. i Cyprian P. z naszej grupy. Gratulujemy.

(% gallery name=mis-jola %)

DZIEŃ JEŻA

JEŻE to niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne ,często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce.

Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach.

10 listopada świętowaliśmy DZIEŃ JEŻA. W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczy pt. „Dokąd tupta nocą jeż ?” organizoway przez wychowawaców grupy I. Wszyscy uczestnicy wykonali wspaniałe, różnorodne prace, które przedstawiamy poniżej.

(% gallery name=dzien-jeza %)

11 LISTOPADA

12 listopada w naszej grupie odbył się konkurs recytatorski połączony z balem. Było uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego, chętne dzieci recytowały wiersz o Polsce,były też wesołe pląsy przy muzyce z balonami. Wszystko po to, aby kształtować miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

(% gallery name=1111gr2 %)

Dnia 27 października świętowaliśmy „Dzień marchewki”. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesoła zabawa dla nas. Dzieciaczki dowiedziały się jakie wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Na koniec dnia robiliśmy wspólnie sok marchewkowy. Był pyszny i dzieci z chęcią wypiły wszystko.

(% gallery name=marchewkajola %)

„Dzień marchewki”

„Dzień dyni”

W dniu 22 października nasza grupa obchodziła ” Dzień dyni”. Dzieci odkrywały co smakowitego można zrobić z dyni. Robiliśmy wspólnie ciasto dyniowe, wyklejaliśmy pomarańczową bibułą dynie, a na drugi dzień smakowaliśmy nasze wspólne i zdrowe ciasto. Wszystkim bardzo smakowało..

(% gallery name=dyniajola %)

Owocowe kodowanie

8 pażdziernika w II grupie odbyły się zajęcia pt „Owocowe kodowanie”. Zajęcia z kodowania mają za zadanie rozwijać umiejętności logicznego myślenia, kształcą wyobraźnię i kreatywność. Na koniec dzieci przyrządziły własnoręcznie zrobione szaszłyki z owoców. Wszystkim bardzo smakowało.

(% gallery name=kodowanie3 %)

Kategorie

Archiwa

Nasza gazetka

Skip to content