Grupa II [2020/2021]

  DRODZY RODZICE!!!

  Serdecznie zapraszamy Was do śledzenia zakładki naszej grupy. Na bieżąco będziemy umieszczać piosenki, wierszyki oraz zdjęcia z różnych ciekawych aktywności naszych przedszkolaków w roku szkolnym 2020/2021.

  Piosenki i wiersze

  Wycieczka do Olsztyna

   

  10 czerwca przedszkolaki z grupy II wyruszyły na wycieczkę do naszego pobliskiego Olsztyna oraz w Sokole Góry. Odbyły długi spacer po lesie, biegaliśmy po łące łapiąc bańki mydlane, były zabawy kołowe, piknik na kocach, pobyt na placu zabaw, a nawet podeszły pod górę Biakło. I to wszyscy, bez żadnego marudzenia 🙂 Wszyscy byli dzielni. Jak na naszą pierwszą w życiu przedszkolną wycieczkę-wszystkie dzieci zasługują na medal. Było suuuuuper 🙂

   

  Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci. Z tej okazji nasze przedszkole obfitowało w różnego rodzaju atrakcje. Były wspólne zabawy, malowanie twarzy, bańki mydlane, popcorn, gofry, mini dyskoteka, zabawa z chustą animacyjną oraz zawody sportowe na świeżym powietrzu. Nasi milusińscy zapamiętają ten dzień na długo.

  Dzień Mamy

  Kochana Mamo, Drogi Tato.

  Maj- to życie, maj- to kwiaty: bzy, konwalie, róże, bratki. Maj w uczucia tak bogaty. Maj to także Święto Mamy i Taty. Przyjmijcie od nas, Drodzy Rodzice najserdeczniejsze życzenia: samych słonecznych i spokojnych dni. Wraz z życzeniami przyjmijcie nasze gorące serduszka, które nigdy nie przestaną Was kochać.

  Przedszkolaki z grupy II

  Książeczki sensoryczne

  Przedszkolaki z grupy II  własnoręcznie wykonały książeczki sensoryczne. 

  Zajęcia z Panią Logopedą

  Sadzimy cebulki

  W naszej sali dzieci wspólnie  zasadziły cebulki. Codziennie podlewamy i patrzymy jak rośnie szczypiorek.

  Święto flagi

  „Czerwień to miłość,  biel serce czyste,

  piękne są nasze barwy ojczyste”

  2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wychowankowie grupy II z tej okazji zrobili własnoręcznie wykonane flagi, uczyliśmy się Katechizmu polskiego dziecka. Wspólnie odśpiewaliśmy z powagą i w pozycji na  baczność Mazurka Dąbrowskiego. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami , a Polska to ich Ojczyzna.

  Poniżej przedstawiamy Państwu poszczególne tematy, realizowane w tym tygodniu. Przypominamy, że szczegółowe propozycje aktywności do wykorzystania podczas zajęć z dziećmi, każdego dnia otrzymacie Państwo na maila.

  Tematyka tygodniowa: Z kulturą za pan brat (12.04-16.04.2021)

  Poniedziałek: Poznajemy wiarę we własne siły.

  Wtorek: W świecie filmu

  Środa: W teatrze.

  Czwartek: Balet i opera nasze serca na teatr otwiera.

  Piątek: Zabawa w teatr.

  Tematyka tygodniowa: Wielkanocne tradycje (6.04-9.04.2021)

  Wtorek: Wielkanocne tradycje.

  Środa: Zbieramy jajka.

  Czwartek: Zając z czekolady.

  Piątek: Żółte kurczaczki.

  Tematyka tygodniowa : Wielkanoc ( 29.03.- 02.04.2021 )

  Poniedziałek: Poznajemy tradycje świąteczne.

  Wtorek: Przygotowania do świąt.

  Środa: Kolorowe pisanki.

  Czwartek: Wielkanocna piosenka.

  Piątek: Co znajdę pod skorupką?

  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa

  Wiosenne kanapki

  W piątek 19 marca przywitaliśmy Panią Wiosnę kolorowymi, zdrowymi kanapkami, które sami robiliśmy. 

  Kosmiczne kodowanie

  „W Układzie Słonecznym wirują planety

  Wszystkie w innym tempie okrążają Słońce

  Różnią się kolorem, masą i rozmiarem

  Lata lecą, one stale kręcą się wytrwale”

  Tą piosenką zaczęliśmy temat, który niesamowicie nas zaciekawił-kosmos, układ słoneczny, planety.

  Podczas zajęć nauczyliśmy się kolejności planet od Słońca i ich charakterystyczne cechy. Natomiast, piosenka „Układ słoneczny” towarzyszy nam do dzisiaj, bo dzieci ją uwielbiają.

  Wiosenne rabatki

  Dzieci z grupy II 10 marca sadziły kwiatki, cebulki, nasionka. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przyniesienie pięknych roślinek.

  Dzień Kobiet

  8 marca – to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, kobietek, dziewczynek – małych i dużych. W tym szczególnym dniu chłopcy wszystkim swoim koleżankom złożyli życzenia, zaśpiewali „Sto Lat” i wręczyli upominki.

  #LekcjaHIGIENY #wirusoochrona

  3 marca dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach zrealizowanych w ramach akcji informacyjno-edukacyjne pt. „Wirusoochrona”. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej, w tym prawidłowe mycie rąk. Ponadto dzieci uczestniczyły w eksperymencie ”Jak przemieszczają się bakterie i wirusy”.

  Witamy w krainie dinozaurów

  26 lutego w grupie II zawitały dinozaury. Były zabawy ruchowe, oglądanie przez trójwymiarowe okulary obrazków 3D, prezentacja multimedialna, ciekawostki ze świata dinozaurów, kodowanie matematyczne śladów dinozaurów.

  Na sam koniec dzieci zamieniły się w prawdziwych archeologów i pędzelkami w piasku odkopały kości dinozaura.

  Ten dzień zapamiętamy na długo.

  Co jeździ? Co pływa? Co lata?

  W tym tygodniu rozmawialiśmy o środkach transportu. Słuchaliśmy bajek, dźwięków jakie wydają różne pojazdy, oglądaliśmy książki o pojazdach,
  a później je rysowaliśmy na kartkach. Na koniec była praca grupowa. Sprawdźcie sami jak nam wyszła..

  Robimy zakwas z buraków

  W ramach zdrowego tygodnia „Dbam o zdrowie” uczyliśmy się jak zrobić smaczny, a zarazem bardzo zdrowy zakwas z buraków. Dzieci zamieniły się w prawdziwych kucharzy. To bardzo prosty przepis.
  Składniki:
  1kg buraków, 5 ząbków czosnku, 3 liście laurowe, 5 ziaren ziela angielskiego, 1l wody przegotowanej i ostudzonej, 1 płaska łyżka soli.
  Przepis:
  Surowe buraki obrać ze skórki, pokroić na grube plastry i włożyć do np. dużego słoika. Następnie czosnek (obrany czosnek pokroić wzdłuż na pół), liście laurowe, ziele angielskie wrzucić do buraków. Do 1l wody wrzucić jedną łyżkę soli, wymieszać i wlać do słoika. Słoik przykryć gazą i odstawić w ciepłe miejsce na ok. 5-7dni. Codziennie zamieszać zawartość słoika. Zakwas jest gotowy gdy będzie miał ciemną barwę, smacznego! 🙂

  Zajęcia z ekologii pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

  W dniu 25.01.2021 dzieci uczestniczyły w zajęciach ekologicznych. Tego dnia zapoznały się z pojęciem „Piramidy Zdrowego Żywienia” oraz zawartości poszczególnych pięter, nauczyły się również że na zakupy warto zabierać ze sobą ekologiczne torby i wybierać ekologiczne produkty ze znakiem „EKO”. Na koniec był film edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

  Zabawy na śniegu

  W tym roku zima nas nie oszczędza, dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu. Była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w pamięci na długi czas.

  Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. W dn.19.01.21r dzieci z gr.II przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. W tym roku niestety nie mogliśmy Was zaprosić osobiście,dlatego wszystko nagraliśmy w wersji elektronicznej.Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i dużo uśmiechu

  (% gallery name=jola2021 %)

  Bal Karnawałowy

  Dnia 13.01.2021r. odbył się Bal Karnawałowy.Były tańce, zabawy z balonami, konkursy, a na koniec poczęstunek z popcornem. Zabaw nie było końca. Napewno wszyscy zapamiętają ten dzień na długo.

  (% gallery name=balj %)

  Zimowe kodowanie

  (% gallery name=kodowaniegosia %)

  UWAGA, UWAGA,

  DRODZY RODZICE!!!!

  Nasze przedszkole włączyło się do udziału

  w styczniowej akcji charytatywnej

  organizowanej przez

  Częstochowski Bazarek Charytatywny.

  Zbieramy fanty na licytacje –

  nowe lub w dobrym stanie książki, zabawki, gry.

  Wszystkie uzbierane pieniądze trafią na subkonta dzieci

  Julii i Natanka

  na pokrycie kosztów rehabilitacyjnych

  oraz potrzebnych specjalistycznych sprzętów.

  Na holu przedszkolnym w wyznaczonym miejscu

  można pozostawiać fanty.

  Bardzo Państwa zachęcamy do włączenia się do akcji.

  DZIĘKUJEMY 🙂

  (% gallery name=akcja-bazarek2021 %)

  Wigilijny czas

  W dn. 22.12 przedszkolaki miały w swojej grupie uroczystą Wigilię. Najpierw przedstawiły swój świąteczny występ przed p.Dyrektor, później wspólnie zasiedliśmy przy wigilijnym stole. Śpiewaliśmy kolędy, zjedliśmy uroczysty obiad, a na koniec nasze ciasto i pierniczki. Wszystkim bardzo podobał się ten wyjątkowy dzień.

  (% gallery name=wig2 %)

  Pierniki

  Święta tuż,tuż, więc najwyższy czas na pieczenie pierników. Dzieci z grupy II z ochotą przystąpiły do pracy. Wałkowały ciasto,wycinały,a zapach pierników unosił się po całym przedszkolu. Jednak najlepszą zabawą było lukrowanie i ozdabianie gotowych pierniczków. Oprócz nich wspólnie zrobiliśmy ciasto makowe z orzechami. Dzieci poznały składniki na ciasto, ubijały piane i miksowały.

  (% gallery name=pierniki2 %)

  MIKOŁAJKI

  W dn.4.12 do naszej grupy na specjalne zlecenie Św.Mikołaja przybył Aniołek , który rozdał wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Na tę wizytę dzieci cierpliwie czekały. Powitaliśmy go piosenką o Św.Mikołaju.

  (% gallery name=jola-mikolaj %)

  Improwizacje muzyczne w ramch obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

  Andrzejki

  30 października w naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość.Wśród wróżb były m.in „Serca”, „Kim zostaniesz w przyszłości?”, „Buty”

  (% gallery name=andrzejki-jola %)

  „Dzień pluszowego misia”

  25 listopada obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień pluszowego misia”. Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie, kolorowały misie kredkami.Przy okazji chcemy pochwalić się naszymi sukcesami. W konkursie „Mój pluszowy miś”zwyciężyli Damian D. i Cyprian P. z naszej grupy. Gratulujemy.

  (% gallery name=mis-jola %)

  DZIEŃ JEŻA

  JEŻE to niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne ,często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce.

  Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach i książeczkach.

  10 listopada świętowaliśmy DZIEŃ JEŻA. W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczy pt. „Dokąd tupta nocą jeż ?” organizoway przez wychowawaców grupy I. Wszyscy uczestnicy wykonali wspaniałe, różnorodne prace, które przedstawiamy poniżej.

  (% gallery name=dzien-jeza %)

  11 LISTOPADA

  12 listopada w naszej grupie odbył się konkurs recytatorski połączony z balem. Było uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego, chętne dzieci recytowały wiersz o Polsce,były też wesołe pląsy przy muzyce z balonami. Wszystko po to, aby kształtować miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

  (% gallery name=1111gr2 %)

  Dnia 27 października świętowaliśmy „Dzień marchewki”. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesoła zabawa dla nas. Dzieciaczki dowiedziały się jakie wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Na koniec dnia robiliśmy wspólnie sok marchewkowy. Był pyszny i dzieci z chęcią wypiły wszystko.

  (% gallery name=marchewkajola %)

  „Dzień marchewki”

  „Dzień dyni”

  W dniu 22 października nasza grupa obchodziła ” Dzień dyni”. Dzieci odkrywały co smakowitego można zrobić z dyni. Robiliśmy wspólnie ciasto dyniowe, wyklejaliśmy pomarańczową bibułą dynie, a na drugi dzień smakowaliśmy nasze wspólne i zdrowe ciasto. Wszystkim bardzo smakowało..

  (% gallery name=dyniajola %)

  Owocowe kodowanie

  8 pażdziernika w II grupie odbyły się zajęcia pt „Owocowe kodowanie”. Zajęcia z kodowania mają za zadanie rozwijać umiejętności logicznego myślenia, kształcą wyobraźnię i kreatywność. Na koniec dzieci przyrządziły własnoręcznie zrobione szaszłyki z owoców. Wszystkim bardzo smakowało.

  (% gallery name=kodowanie3 %)

  Skip to content