Galeria

Rok szkolny 2019/2020

ZABAWY SENSORYCZNE

Dzieci z grupy II lubią zabawy manualne, plastyczne i sensoryczne. Tak też było w tym wypadku. Ciecz nienewtonowska to świetna zabawa dla wszystkich dzieci małych i dużych.

Świetne doświadczenie i ćwiczenie manualne, wpływające na integrację sensoryczną, oprócz zabawy to miłe odprężenie dla dłoni.
Jest ciekawa zarówno sensorycznie i poznawczo. Jak bardzo- widać po zadowolonych minach dzieci.

Jest i fizyka: naoczny obraz wyjątku od hydrodynamicznego prawa Newtona, czyli obserwowanie cieczy, której lepkość zmienia się, w krótkim okresie czasu. Gdy ją zgniatamy stwarza wrażenie twardej, kruchej, gdy przestajemy rozlewa się i ścieka przez palce.

(% gallery name=sensoryka-gr-2 %)

„PRZYGODA Z WYOBRAŹNIĄ”

zajęcia w grupie III

Nasza kolejna „Przygoda z wyobraźnią” to niezwykła podróż do Paryża – miasta sztuki i artystów. Dzięki opowieści teatrzyku Kamishibai pt.” Lew w Paryżu” poznaliśmy wiele zakątków tego pięknego miasta, zaprzyjaźniliśmy się z przemiłym bohaterem oraz poznaliśmy technikę colleagu. Zainspirowani pięknymi ilustracjami wykonaliśmy własne dzieło tą niecodzienną techniką, co przyniosło nam wiele twórczej radości:)

(% gallery name=przygoda-z-wyobraznia-marzec-2020 %)

DZIEŃ KOBIET W NASZYM PRZEDSZKOLU

(% gallery name=dzien-kobiet-2020 %)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Z tej okazji 21 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Annę Marię Zalewską, która pełniła funkcję przewodniczącejvPaństwowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, należała do klubu mówców „Toast Masters”, jest wielką miłośniczką pięknej polszczyzny, a obecne zaangażowana jest w kampanię społeczną „Jesteśmy tacy sami”, w ramach której jest koordynatorem i producentem filmów o tematyce promującej integrację osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie.

(% gallery name=dzien-jezyka-2020 %)

NASZE WYSTAWY PRAC PLASTYCZNYCH POZA PLACÓWKĄ

W bieżących miesiącach można oglądać poza terenem naszego przedszkola dwie wystawy przygotowane przez dzieci i nauczycielki z grupy IV. Pierwsza zatytuowana „ Zimowe spotkania z przyrodą „ znajduje się w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie. Druga to wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone i wyróżnione prace w międzyprzedszkolnym konkursie „ KOT „ . Gości ona obecnie w Filii nr 9 Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Obie wystawy prezentują różnorodność form i technik plastycznych oraz nieskrępowaną i zaskakującą wyobraźnię bardzo młodych twórców.

(% gallery name=wystawy-prac-2020 %)

WIZYTA W FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ

GRUPA III I IV

21 lutego dzieci z III oraz IV grupy uczestniczyły w audycji muzycznej w Filharmonii Częstochowskiej pt. „Cudowne dzieci w muzyce”. Dziękujemy „cioci” Gosi za przekazanie nam ciekawostek na temat twórczości takich osobistości jak J. S. Bach, A. Mozart, F. Chopin. Mogliśmy usłyszeć najbardziej znane utwory tych znamienitych kompozytorów.

(% gallery name=filharmonia-luty-2020 %)

TŁUSTY CZWARTEK- smażymy pączki!

W czwartek, 20 lutego 2020 r., grupa II, świętowała Tłusty Czwartek. Dzieci poznały krótką historię tego święta i popularne powiedzenie „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek….” Dzieci w tym dniu wysłuchały historyjki obrazkowej, na osnowie bajki pt. „ PĄCZEK PRZECHWAŁEK”, z pomocą nauczycielek przygotowały świeże mini pączki ,oceniały walory smakowe i w swobodnych rozmowach z nauczycielem dowiedziały się, że idealny pączek powinien być pulchny, lekko zapadnięty w środku co świadczy ,że ciasto ma dobrą konsystencje. Zdobyte doświadczenia były inspiracją do robienia pracy plastycznej pt. MISKA Z PĄCZKAMI, ozdabianie „skórką pomarańczy” i malowanych na piękny brązowy kolor.
Powyższe działania są doskonałym sposobem, aby dzieci poznawały tradycje naszego pięknego kraju.

A wszystkiemu przyglądała się pani redaktor z RADIA FIAT.

Dziennikarską relację można obejrzeć i usłyszeć pod linkiem:

http://fiat.fm/czestochowa/przedszkolaki-pieka-paczki/

(% gallery name=tlusty-czwartek-2020 %)

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA RELACJI!

MAGICZNY ŚWIAT FIGUR GEOMETRYCZNYCH
GRUPA IV
W ramach tygodniowej tematyki o kosmosie, Układzie Słonecznym, ruchu obrotowym Ziemi, astronomii, 19 lutego odbyły się zajęcia dodatkowe „Magiczny świat figur geometrycznych” nawiązując do tych treści. Dzieci z grupy IV konstruowały rakietę kosmiczną z figur geometrycznych, następnie wykonywały samodzielnie przestrzenną pracę plastyczną pt.” Moja rakieta”. Dzieła można podziwiać w holu przedszkolnym.
(% gallery name=magiczny-swiat-figur-geometrycznych-2020-luty %)
WIZYTA MUZYKÓW FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ
18 lutego w naszym przedszkolu odbyła sie audycja muzyczna pt. „Klasyka smyka”. Zaproszeni muzycy z Filharmonii Częstochowskiej wykonali koncert na instrumentach smyczkowych. Dziękujemy za nowe doświadczenia i zdobytą wiedzę na temat tych instrumentów.

(% gallery name=wizyta-muzykow-luty-2020 %)

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „KOT”
W ramach Światowego Dnia Kota nasze przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkur plastyczny o tej tematyce. Jest nam niezmiernie miło, iż wpłynęło aż prawie 100 prac! Świadczy o tym fakt, że zwierzaki te są dzieciom bardzo bliskie!! Kotki w paski, cętki, wielobarwne opanowały nasze przedszkole, czyniąc je jeszcze bardziej kolorowe i przytulne. Jury miało nie lada trud w wyłonieniu zwycięzców. Po wielu namysłach udało się wybrać najciekawsze prace. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:
Kategoria wiekowa 3-4 latki:
I MIEJSCE: Maksymilian D. MP NR 29
II MIEJSCE: Jan M. MP NR 1
III MIEJSCE: Maja K. MPI NR 35
Emilia P. MPI NR 35
WYRÓŻNIENIA:
1. Iga F. MP NR 1
2. Jakub G. MPI NR 35
3. Emilia Z. MP NR 34
4. Jagoda R. MP NR 1
5. Nela W. MP NR 14
Kategoria wiekowa 5-6 latki:
I MIEJSCE: Rafał Sz. MP NR 3
II MIEJSCE: Aleksander D. MP NR 29
III MIEJSCE: Sara B. MPI NR 35
WYRÓŻNIENIA:
1. Antoni C. MP NR 27
2. Magdalena W MP NR 34
3. Radosław M MPI NR 35
4. Maria W. MP NR 1
5. Hanna K. MP NR 27
6. Nikola C MPI NR 35
Wystawa prac konkursowych

(% gallery name=konkurs-kot-2020 %)

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH KONKURSACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZĄ PLACÓWKĘ !!!
ZAJĘCIA LITERACKO- PLASTYCZNE
GRUPA III
Z okazji DNIA KOTA w dniu 12. 02. 2020 r. odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez panią Ulę- bibliotekarza z zaprzyjaźnionej z naszym przedszkolem Biblioteki Publicznej nr 5 przy ul. Krasińskiego 5. Dziękujemy za ciekawe spotkanie z prezentacją wierszy i opowiadań o kotach, kociakach.

(% gallery name=zajecia-literacko-plastyczne-luty-2020 %)

BAJKA CZERWONY KAPTUREK
DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Dzieci z grupy IV z wielką przyjemnością pokazały swoje umiejętności aktorskie po raz kolejny, tym razem dla przedszkolaków z naszego przedszkola.
(% gallery name=bajka-czerwony-kapturek-dla-przedszkolakow-2020 %)
NASZE SUKCESY
Serdecznie gratulujemy Sarze B. oraz Gabrysi J. z grupy IV za zdobycie wyróżnienia w konkursie piosenki angielskiej zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 17 w Częstochowie.
(% gallery name=konkurs-piosenki-angielskiej-2020 %)
WALENTYNKOWE ZAWODY SPORTOWE
11 marca w naszym przedszkolu odbyły się zawody sportowe z zaproszonymi gośćmi z Miejskiego Przedszkola nr 27 w Częstochowie. Wyścigi rzędów rozbudziły w dzieciach moc adrenaliny i chęci pokonywania swoich słabości. Gratulujemy wszystkim dzieciom determinacji i woli walki.

(% gallery name=zawody-sportowe-2020-gr-4 %)

BAL KARNAWAŁOWY 2020!!!
Szalony, pełen barw i radości bal dzieci na pewno zapamiętają na długo. Dziękujemy animatorowi za rozkręcenie szalonej imprezy. Poniżej relacja z wydarzenia 🙂

(% gallery name=bal-karnawalowy-2020 %)

GRUPA III

„BABCIA I DZIADEK SĄ ZAWSZE BLISKO TAK NAS KOCHAJĄ…”

W dniu 21.01.2020 odbyły się występy – prezentacja piosenek, wierszy, układów tanecznych
dla zaproszonych gości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które dostarczyły wielu
wzruszeń i radości a nawet łezki w oku..Po części artystycznej dzieci złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom, wręczyły im laurki-upominki a na koniec odbył się wspólny ,słodki poczęstunek.

Dziękujemy Rodzicom z Gr.III za aktywne włączenie się w organizację „Dnia Babci i Dziadka”.

(% gallery name=dzien-babci-gr-3-2020 %)

Ludowe Podróże z Wyobraźnią

W styczniu zajęcia cyklicznie prowadzone w grupie III przez Panie Danutę Gabryś i Jolantę Stanisz miały charakter ludowy. W świat regionalnych zwyczajów, strojów i wycinanek wprowadziła dzieci literacka mała bohaterka – Pyza. Wraz z nią dzieci mogły odbyć wędrówkę po różnych krainach Polski, a zachęcone urokiem małej wędrowniczki wykonały zabawkę ludową – małą kukiełkę.

(% gallery name=styczen-przyg-z-wyobraznia-2020 %)

GRUPA III
„Bon, ton czyli dobre maniery na co dzień”

Przedszkolaki w dniu 24.01.2020r. wzięły udział w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN WOM.
Zajęcia przygotowała i przeprowadziła p.Kasia K. Dzieci wysłuchały opowiadania G. Kasdepke „BON czy TON”; zawarły kontrakt, dzieliły się swoimi wrażeniami, podawały sobie kolorową kostkę, odpoczywały przy muzyce relaksacyjnej a na koniec spotkania kolorowały serduszka.
(% gallery name=bon-ton-gr-3-2020 %)
DZIEN BABCI I DZIADKA W GRUPIE IV
PRZEDSTAWIENIE BAJKI „CZERWONY KAPTUREK”
Nasza najstarsza grupa w dniu 21.01. 2020 roku przedstawiła bajkę „Czerwony Kapturek”, zaśpiewała piosenkę i recytowała wiersze, a to wszystko dla swoich Kochanych Dziadków. Było wiele uśmiechów w przyjaznej atmosferze. Dzieci stanęły na wysokości zadania.
Wszystkim Drogim Dziadkom życzymy dużo zdrowia i wiele radosnych chwil ze swoimi wnuczętami 🙂

(% gallery name=czerwony-kapturek-2020-gr-4 %)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE II
Przedszkolaki z grupy II serdecznie dziękują swoim Dziadkom za przybycie na występy. Dużo zdrówka i wiele wspólnych dni z wnuczętami życzą nauczyciele grupy.
(% gallery name=dzien-babci-gr-2-2020 %)
MAGICZNY ŚWIAT FIGUR GEOMETRYCZNYCH
GRUPA IV

W kolorowym świecie figur geometrycznychigur geometrycznych dzieci z grupy IV utrwalały poznane już figury geomotryczne budując z nich ptaki oraz karmniki. Dowiedziały się dzięki temu, które ptaki zostają z nami na zime oraz jak odpowiednio dokarmiac ptaki w karmniku.

(% gallery name=magiczny-swiat-figur-geometrycznych-2020-grudzien %)

NASZE SUKCESY
GRUPA III
W VII POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Częstochowie, Muzeum Częstochowskie Dział Edukacji i Wystaw, Bibliotekę Publiczną W Częstochowie-Oddział dla Dzieci i Młodzieży w kategorii: prace plastyczne-przedszkola:

MARCELINKA B. – zajęła I miejsce
WIKTORIA W. – zajęła II miejsce
LILIANA P .- zajęła III miejsce

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

(% gallery name=nasze-sukcesy-grudzien-2019-3-grupa %)

„PRZYGODA Z WYOBRAŹNIĄ”

W Grupie III odbyły się w dniu 19.12.2019 roku zajęcia dodatkowe rozwijające kreatywność i sprawność manualną -„Ozdoba choinkowa” prowadzone przez nauczycieli D.Gabryś i J.Stanisz.

(% gallery name=podroze-z-wyobraznia-bombki-2019 %)

GRUPA III

„PASTORAŁKI, KOLĘDY, KANTYCZKI”


W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przedszkolaki z Grupie III wzięły udział w dniu 20.12.2019 w audycji muzycznej w Filharmonii Częstochowskiej w ramach spotkań „FILHARMONIA DZIECIOM”. Mali melomani wysłuchali przepiękne pastorałki, kolędy śpiewane i grane na instrumentach , które wprowadziły magiczny, radosny i świąteczny nastrój.

(% gallery name=filharmonia-gr-3-grudzien %)

„Podróże z wyobraźnią” w grupie III

Tym razem zajęcia odbyły się dwuczęściowo – w listopadzie i grudniu. Dzieci przygotowywały aniołki z masy solnej myśląc już o niezwykłej atmosferze jaką niosą z sobą Święta Bożego Narodzenia. Ulepione według własnego pomysłu aniołki po czasie przeznaczonym na wyschnięcie, zostały z fantazją pomalowane i wyeksponowane na świątecznej wystawce.

(% gallery name=podroze-z-wyobraznia-grudzien-2019 %)

ŚWIĄTECZNE WYSTĘPY GRUPY II dla rodziców

,,Jak co roku o tej porze, Święta do nas się zbliżają
Z tej okazji przedszkolaki dla Rodziców przedstawiają“.

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów Bożonarodzeniowych. Jednym z nich są świąteczne występy dzieci dla rodziców. 12 grudnia, już od rana w grupie II, panował świąteczny nastrój. W sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, a uśmiechnięte i odświętnie ubrane dzieci oczekiwały na rozpoczęcie uroczystości. W tym dniu przybyli do przedszkola zaproszeni goście, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, aby wspólnie z dziećmi świętować zbliżające się Boże Narodzenie. Obejrzeliśmy występy, w wykonaniu dzieci z grupy II, które wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych strojów, a całej społeczności przedszkolnej

ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT

BOŻEGO NARODZENIA!

(% gallery name=jaselka-gr-2-2019 %)

” JASEŁKA „- GRUPA III

„Dawno temu w Betlejem dziwna rzecz się stała, uśmiechnięta Gwiazdka nockę rozświetlała…”

Przedszkolaki z Gr.III zaprezentowały w dniu 11.12.2019 r. „JASEŁKA” -widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na misteriach franciszkańskich. Prześliczne aniołki, zaciekawieni pastuszkowie, dostojni królowie, diabełek oraz Maryja z Józefem recytowali pięknie teksty, śpiewali kolędy, wykonali układ taneczny do utworu instrumentalnego. Występy dzieci dostarczyły wiele wrażeń, wzruszeń i wprowadziły wszystkich w radosny, magiczny czas oczekiwania na nadchodzące święta.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów na uroczystość przedszkolną.

Składamy życzenia WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

(% gallery name=jaselka-gr-3-2019 %)

” JASEŁKA”- GRUPA IV

„Maleńka przyszła Miłość”– tym akcentem przedszkolaki zaprezentowały występ dla swoich rodziców. Wzruszające pastorałki, subtelny taniec dziewczynek, na wesoło taniec rock&roll w wykonaniu wszystkich dzieci oraz śpiew kolęd towarzyszył nam podczas uroczystości. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, a co najważniejsze obecność w tak ważnym dla dzieci dniu.

Życzymy Wam Drodzy Rodzice spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych osób!!!

(% gallery name=jaselka-gr4-2019 %)

Wizyta starszaków w Szkole Podstawowej nr 9

9 grudnia grupa IV udała się z wizytą do SP nr 9. Dzieci obejrzały spektakl teatralny uczniów. Św. Mikołaj rozdał każdemu pyszną czekoladę :), były pamiątkowe zdjęcia oraz zabawy sportowe na sali gimnastycznej. Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz zaangażowanym nauczycielom Szkoły za zaproszenie i wspaniałą zabawę!!!

(% gallery name=wizyta-w-sp9-2019 %)

Wizyta św. Mikołaja

Dzień 6 grudnia dzieci zapamiętają szczególnie, a to za sprawą przybycia gościa prosto z Laponii. Dużo emocji, uśmiechu i radości towarzyszyło każdemu przedszkolakowi. Dziękujemy Św. Mikołaju. Zapraszamy za rok!!

(% gallery name=sw-mikolaj-2019 %)

Międzyprzedszkolny konkurs

„ZIMOWA PIOSENKA”

Dnia 4 grudnia nasze przedszkole zorganizowało konkurs piosenki „Zimowa piosenka”. Dziękujemy za liczne przybycie młodych wykonawców :). Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki, stąd wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Głównym sponsorem nagród w konkursie była firma ADAMIGO– bardzo dziękujemy za wspaniałe edukacyjne gry!

(% gallery name=zimowa-piosenka-2019 %)

Laureatami nagród z naszego przedszkola były dziewczynki:

Marcelina B. – I miejsce

Sara B. – II miejsce

Gratulujemy!!!

(% gallery name=nagroda-zimowa-piosenka-2019 %)

Warsztaty w grupie III z cyklu „Przygoda z wyobraźnią”

Tym razem inspiracją do niecodziennych działań twórczych była opowieść „Lenka i magiczne drzewo”. Przy pomocy pachnących przypraw, kolorowych pasteli i farb stworzyliśmy własne Magiczne drzewo dobroci i przyjaźni.

(% gallery name=przygoda-z-wyobraznia-pazdziernik-gr-3-2019 %)

„PARAOLIMPIADA- Konkurs gier i zabaw ruchowych”

29 listopada dzieci z GRUPY IV uczestniczyły w zabawach sportowych w Hali Polonia. Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, rywalizowały o jak najlepsze wyniki, przełamywały własne bariery i ograniczenia. Podczas Paraolimpiady odbył się pokaz gry w rugby na wózkach.

(% gallery name=paraolimpiada-2019 %)

Wizyta muzyków Filharmonii Częstochowskiej

26 listopada w naszym przedszkolu odbył się koncert pn. „Z WIZYTĄ U PANA MONIUSZKI”. W roku moniuszkowskim przybliżono słuchaczom sylwetkę kompozytora i jego twórczość.

(% gallery name=filharmonia-w-przedszkolu-2019 %)

Światowy Dzień Pluszowego Misia- zajęcia koleżeńskie grup II i IV

W dniu 25. 11.2019r., z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, odbyły się zajęcia koleżeńskie grup: II i IV. Miś Pluszowy, ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, ma duże uszy, i mięciutkie łapki. Każde dziecko wie, że miś jest wyjątkowy i rozweseli wszystkie smutki!

Z okazji Święta Pluszowego Misia, w naszym przedszkolu wszystkie Misie miały niezwykłe urodziny. Były piosenki , zabawy ruchowe, zagadki matematyczne i spostrzegania, filmy, których bohaterem był miś. Radości i śmiechu nie było końca. Przedszkolaki miały okazję skosztować misiowego przysmaku – słodkiego miodku, oraz misiowe cukierki. Pamiątką po sympatycznie spędzonym dniu, są zdjęcia…

(% gallery name=pluszowy-mis-gr-2-i-4 %)

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25 listopad 2019 w GRUPIE III

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie Wysłuchaliśmy opowiadania „Urodziny Stefana-misia”, degustowaliśmy przysmak wszystkich misiów: miód. Kolorowaliśmy obrazki z wizerunkiem misia i oglądaliśmy bajki:” Miś Uszatek” „Kubuś Puchatek”.

(% gallery name=pluszowy-mis-gr-3-2019 %)

ZAJĘCIA EDUKACYJNE GRUPY III W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ NR 5 W CZĘSTOCHOWIE

W dniu 15.11.2019 r.przedszkolaki z GRUPY III uczestniczyły w zajęciach literacko-plastycznych zorganizowanych na terenie biblioteki.Wysłuchaliśmy utworów poetyckich o jesiennych listkach,a następnie dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.

(% gallery name=zajecia-w-bibliotece-gr-3-listopad-2019 %)

NASZE SUKCESY

Marcelinka B. z Gr.III. zajęła III miejsce w Konkursie „JESIENNA MAKIETA” zorganizowanym przez Artystyczne Przedszkole Olka Klepacza w Częstochowie. GRATULUJEMY!!!

(% gallery name=nasze-sukcesy-2019-listopad %)

„JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM…”

W dniu 8.11.2019 r.rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu obchody NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Grupa III zaprezentowała wiersze, piosenki o tematyce patriotycznej, polski taniec narodowy Krakowiak. Odśpiewany został hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Barwy biało-czerwone przewijały się w strojach, dekoracji i kolorach balonów. Przedszkolaki z Grupy IV zademonstrowały Legendę o Smoku Wawelskim oraz taniec do utworu Fryderyka Chopina.

(% gallery name=11-listopada-2019 %)

PYSZNE PODWIECZORKI GRUPY II-

szykujemy zdrowe, kolorowe kanapki

W ramach utrwalenia wiedzy „jak zdrowo żyć”, dnia 7 listopada, grupa II samodzielnie przygotowywała kanapki.

Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie podwieczorek. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty.

Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo, a następnie układały wybrane przez siebie produkty.

Przygotowywanie kanapek, to sposobność kształcenia odpowiednich nawyków żywieniowych, rozwijania pomysłowości i wyobraźni i kreatywności, jak również dbałości o higienę.
Okazało się, że dzieci lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki własnoręcznie przygotowane, które wyglądały pięknie, kolorowo. Nawet największe niejadki zjadły z apetytem…

Na pewno będziemy kontynuować ten zwyczaj!

(% gallery name=kanapki-2019-gr-2 %)

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji Bajkowego Dnia do naszego przedszkola zawitało kilka postaci z lubianych bajek przez dzieci. Goście przeczytali dzieciom znane bajki. Wspólne pląsy i zabawy dostarczyły wspaniałych emocji.

(% gallery name=dzien-postaci-z-bajek-2019 %)

ZAPROSZENIE DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ FILIA NR 5

TEATR „MASKA ” Z KRAKOWA

PRZEDSTAWIENIE: „NA MISIOWYCH URODZINACH NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA”

Przedszkolaki z Gr.III oraz IV oglądały w dniu 4.11.2019 r. przedstawienie w wykonaniu aktorów krakowskich Teatru ” MASKA ” . Była zabawa, radosne sceny z udziałem aktorów i dzieci oraz wspólny taniec.

(% gallery name=bajki-w-bibliotece-nr-5-2019 %)

NIE ŚMIECIMY! NIE WYRZUCAMY!

ZMIENIAMY!

Dzieci z gr. III w dniu 25.10.2019 r. uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez MULTICENTRUM „ZODIAK” : segregacja śmieci, koloy pojemników, zabawy konstrukcyjne klockami k'nex połączone z wykonaniem wiatraka oraz zabawach plastycznych. Każdy przedszkolak wykonał pojemnik na śmieci.

(% gallery name=zodiak-2019-gr-3 %)

PASOWANIE NA STARSZAKA

Ważny dzień w życiu przedszkolnym – dzień 23 października przeszedł do historii. Dzieci przedstawiły mądre teksty na temat swoich praw i obowiązków. Przenieśliśmy się w podróż po Polsce, do najważniejszych miejsc. Dzieci wykazały się talentem aktorskim wcielając się w postaci występujące w legendzie „O Smoku Wawelskim”. Po Ślubowaniu Pani Wicedyrektor wręczyła wszystkim Starszakom dyplomy oraz „rożki obfitości”. Brawo Starszaki za piękny występ!!! Wydarzenie dostarczyło nam wielu wzruszeń. Naprawdę jesteśmy dumne z WAS!!!

(% gallery name=pasowanie-na-starszaka-2019 %)

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach projektu CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – „ Polska poezja i proza dla dzieci „ grupę III odwiedziła mama – Pani Katarzyna Bednarska, która zaprezentowała dzieciom małą formę teatralną. Dzieci w niezwykle atrakcyjnej formie mogły poznać wiersz Jana Brzechwy „Entliczek-Pentliczek”, a po wysłuchaniu osobiście dotknąć i ożywić niezwykłego bohaterem wiersza. Pani Kasia będąca członkiem zespołu – Teatr nieoczywisty, pokazała dzieciom jak animować lalkę by stworzyć mały teatr w przedszkolu. Dziękujemy za to miłe spotkanie i poświęcony nam czas.

(% gallery name=entliczek-pentliczek-2019 %)

„FILHARMONIA DZIECIOM” – rola instrumentów perkusyjnych

Przedszkolaki z gr. III uczestniczyły w dniu 18.10.2019 r. w październikowej audycji muzycznej w Filharmonii Częstochowskiej.

(% gallery name=filharmonia-gr-3-pazdziernik-2019 %)

Wycieczka do parku gr II „ W poszukiwaniu Jesieni”

Dnia 15 października 2019 r., dzieci z grupy II uczestniczyły w wycieczce do Parku 3 Maja.
Głównym celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości dzieci na piękno barw jesiennego krajobrazu, utrwalenie i poszerzenie wiadomości, dotyczących otaczającej przyrody oraz integracja dzieci poprzez wspólne spędzanie czasu i rekreacji na placu zabaw.

Podążając alejkami parku dzieci miały możliwość zobaczenia Jasnej Góry, utrwalenia nazw drzew, zebrania pięknych, kolorowych liści a przy spotkaniu z wiewiórką- utrwalenia znajomości zasad zachowania się w parku.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i stała się bogatym źródłem wiedzy o pięknie jesiennej przyrody. Zgromadzone skarby jesieni, w postaci kolorowych liści, po powrocie do przedszkola znalazły miejsce w kąciku przyrody oraz będą wykorzystane do wykonania prac plastycznych o tematyce jesiennej.

(% gallery name=park-4latki-2019 %)

WYCIECZKA NA JURĘ- GRUPA IV

15 dzień października dzieci z grupy IV na pewno zapamiętają na długo, a to za sprawą wspaniałej wycieczki do Mirowa-Bobolic. Pogoda wymarzona 🙂 Poznaliśmy ciekawostki na temat historii zamków na tych terenach. Możemy się pochwalić przebytym dystansem : okolo 7 km! Nikt nie narzekał- brawo dzieci ! – jesteśmy z Was bardzo dumne 🙂

(% gallery name=wycieczka-mirow-bobolice-2019 %)

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Nauczyciela -14.X.2019 z mottem przewodnim ” W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA…” dzieci z GR.III pod kierunkiem nauczycieli: A.Szymanek, D.Gabryś i A.Krukowskiej wystąpiły w inscenizacji „Nasza Pani”. Nie mogło zabraknąć wierszy z życzeniami przeplatanych układami tanecznymi i piosenkami. Zaproszeni goście na koniec spotkania otrzymali od przedszkolaków z Gr.III. słodki upominek-BABECZKI 🙂

(% gallery name=dzien-edukacji-narodowej-2019 %)

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 33- Erasmusday 2019

Przedszkolaki z grupy IV zostały zaproszone przez SP nr 33 na wspólne świętowanie Erasmusday. Dziękujemy za świetną zabawę oraz za drobny prezent dla każdego dziecka 🙂

(% gallery name=erasmus-2019 %)

CodeWeek 2019 – gr. II i gr. IV

Dzieci z gr. II uczestniczyły w dniach 14-19 października w tygodniowych zabawach z kodowania

(% gallery name=code-week-2019-gr-2 %)

Dzieci z grupy IV brały udział w tygodniowym cyklu kodowania (7-11 października). We wtorek do wspólnej zabawy w ramach zajęć koleżeńskich dołączyła grupa III. Celem zajęć było rozbudzenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi. Przedszkolaki poradziły sobie świetnie z zadaniami.

(% gallery name=codeweek-2019 %)

KUCHCIKOWO – GRUPA IV

W dniu 4 października dzieci z grupy IV robiły sałatkę jarzynową. Degustacja była pyszna!!!

(% gallery name=salatka-jarzynowa-gr-4-2019r %)

ZAJĘCIA W GRUPIE III – „PRZYGODA Z WYOBRAŹNIĄ”

We wrześniu odbyły się pierwsze zajęcia w grupie III z cyklu „Przygoda z wyobraźnią”, prowadzone przez panie: Danutę Gabryś i Jolantę Stanisz. Dzieci zastanawiały się co to jest sztuka i czy każdy może być artystą, a także jakie są rodzaje sztuki, same miały możliwość poczuć się artystami i skorzystać swobodnie ze swojej wyobraźni by opowiedzieć własną, obrazkową historię zaczynając od kolorowych kropek.

(% gallery name=przygoda-z-wyobrazni-wrzesien-2019 %)

TEATRZYK GONG

30 września do naszego przedszkola zawitał Teatrzyk Gong. Temat przedstawienia „Klaksonu głos ostrzega przez jezdnię nie przebiegaj”.

(% gallery name=teatrzyk-wrzesien-2019 %)

DZIEŃ ŚLIWKI- GRUPA IV

W tym zdrowym fioletowym dniu dzieci z grupy IV tworzyły owocowe szaszłyki ze śliwką w roli głównej. Odbyła się degustacja powideł śliwkowych oraz suszonych śliwek. Było pycha!!!

(% gallery name=dzien-sliwki-gr-4-2019 %)

Piknik Rodzinny grupy II i III
„Powitanie Jesieni”

Jak co roku w naszym przedszkolu obył się piknik z okazji pożegnania lata, i powitania jesieni, zorganizowany przez nauczycieli grup II i III.

Piękna pogoda oraz słoneczna, złota polska jesień sprzyjały dobrej zabawie w ogrodzie przedszkolnym.
Na dzieci i rodziców czekało sporo atrakcji, min. wspólne zabawy przy muzyce, klejenie latawców, pyszne kiełbaski z ogniska.

Dziękujemy wszystkim: dzieciom, rodzicom oraz naszym nauczycielom za wspaniałą atmosferę i świetną zabawę!

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

(% gallery name=piknik-rodzinny-2019 %)

Pierwszy dzień jesieni w gr. III

Wycieczka do parku im. Staszica- zbieramy dary jesieni 🙂

(% gallery name=wycieczka-do-parku-2019 %)

WYŚCIGI ROWERKOWE

2O września z okazji Dnia Przedszkolaka na placu przedszkolnym odbył się zacięty wyścig wśród naszych przedszkolaków na swoich rowerkach oraz hulajnogach. Zabawy i adrenaliny było moc 🙂

(% gallery name=wyscigi-rowerkowe-2019 %)

Również w tym dniu dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z opowiadaczem, który przeniósł nas w magiczną moc wyobraźni. Miejscem tego wydarzenia była Biblioteka Miejska przy ul. Nowowiejskiego. Dziękujemy za mile spędzony czas!!!

(% gallery name=spotkanie-z-opowiadaczem-2019 %)

WIZYTA W FILHARMONII- grupa IV

19 września przedszkolaki z grupy IV odbyły ciekawą lekcję muzyki w Filharmonii Częstochowskiej. W roli muzyków orkiestry koncertowali dla swoich Pań nauczycielek.

(% gallery name=filharmonia-2019-wrzesien %)

DZIEŃ KROPKI- zajęcia koleżeńskie gupa II i IV

16 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. A wszystko dzięki opowiadaniu pt. „Kropka” o historii dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas.

(% gallery name=dzien-kropki-2019 %)

OLIMPIADA”RAZEM”

Na stadionie MOSIR mieszczącym się przy ul. Dąbrowskiego 58/64 w Częstochowie odbyła się już XVII edycja Olimpiady „Razem”. W piątek 13 września nasze przedszkolaki z Grupy IV dzielnie uczestniczyły w zawodach sportowych. Każdy uczestnik otrzymał medal, a dla całej grupy zdobyliśmy piękny puchar. Gratulujemy!!!

(% gallery name=olimpiada-razem-2019 %)

Rok szkolny 2018/2019

POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE III-

WYCIECZKA DO OLSZTYNA

28 czerwca 2019 r. dzieci z grupy III uczestniczyły w wycieczce turystyczno-krajoznawczej na jurę. Celem naszej wycieczki był uroczy Olsztyn. Kkluczowy punkt programu to zwiedzanie ruin zamku olsztyńskiego. Podziwialiśmy ze wzgórza zamkowego panoramę Sokolich Gór. Dzieci dostrzegły z oddali nasze miasto oraz wieżę jasnogórską. Radości dostarczyła wszystkim zabawa na placu zabaw pod wzgórzem zamkowym oraz degustacja pysznych lodów. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń.

(% gallery name=olsztyn-2019-grupa3 %)

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

Nadszedł dzień, w którym przyszło nam żegnać naszą najstarszą grupę przedszkolną. Dzień, 18 czerwca 2019 r. , dopełnił wzruszający występ starszaków oraz dzieci z grupy pięciolatków. Uświadomił nam wszystkim, że tak szybko minął czas wspólnej nauki i zabawy w murach przedszkolnych. Życzymy wszystkim naszym starszakom samych sukcesów na nowej drodze edukacyjnej. Powodzenia!!!

(% gallery name=pozegnanie-starszakow-2019 %)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE III

W dniu 13 czerwca odbyły się zajęcia dla rodziców. Temat zajęć: Wakacyjne zabawy z kodowaniem. Zagadnienia wzbudziły w dzieciach wiele pozytywnych emocji oraz zaciekawienia. Zwieńczeniem zajęć dla każdego był drobny smakołyk, jak również pokaz baniek mydlanych XXL.

(% gallery name=zajecia-kolezenskie-gr-3-2019 %)

POZNAJEMY ZAWÓD STOMATOLOGA

W ramach profilaktyki fluorkowej przedszkolaki odwiedziły Centrum Stomatologiczne „Promed”.

(% gallery name=stomatolog-2019 %)

WYCIECZK AUTOKAROWA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 30.05.2019 r. nasze przedszkolaki wyruszyły do Żarek do Manufaktury Słodyczy „Hokus-Pokus” i pracowni Etno-Jura.

(% gallery name=wycieczka-zarki-2019 %)

ZAJĘCIA LITERACKO-PLASTYCZNE

W grupie II w dniu 03.06.2019r. odbyło się spotkanie z pracownikiem Biblioteki- Filii nr 5 p. Urszulą S. Predszkolaki wysłuchały opowiadanie Pana Poety „Paw” . A następnie wspólnie wykonały zbiorową pracę plastyczną.

(% gallery name=grupa-2-zajecia-literacko-plastyczne-2019 %)

ZABAWY Z RODZICAMI W GRUPIE II

W ramach „Święta Rodziny ” w dniu 28.05.2019 r. w grupie II zostały zorganizowane wspólne zabawy plastyczne rodziców i przedszkolaków.

(% gallery name=zabawy-swieto-rodziny-gr-2-2019 %)

WARSZTATY SENSORYCZNE W GRUPIE III

W dniu 27.05.2019 r. w grupie III odbyły się zajęcia z rodzicami. Celem warsztatów było utworzenie glinianej miseczki.

(% gallery name=zmyslolandia-maj-2019 %)

PIKNIK RODZINNY – 24. 05. 2019 r.

W ramach obchodów Święta Rodziny w naszym przedszkolu odbyły się występy wszystkich grup przedszkolnych. Rodziny, świętując ten dzień, uczestniczyły w pikniku rodzinnym. Zorganizowano kawiarenkę, kącik z popcornem, żurkiem, pajdą chleba ze smalcem, goframi, a na dworze grill. Atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, balonowe kreacje. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i upieczenie pysznych ciast i babeczek.

(% gallery name=swieto-rodziny-2019 %)

KONKURS RODZINNY W GRUPIE III

23. 05. 2019 r. w grupie III odbył się konkurs rodzinny pt. „Moja Rodzina”. Rodzice wraz z dziećmi tworzyli obraz rodzinny przy użyciu kolorowej kredy rysując swoje podobizny po chodniku. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Gratulujemy!!!

(% gallery name=konkurs-moja-rodzina-2019-gr-3 %)

ROZSTRZYGNIĘCIE
MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
(Rodzinny)

„SZLAKIEM POLSKICH LEGEND…”
Prace plastyczne wspólnie z rodzicami zostały wykonane przez dzieci
z Miejskiego Przedszkola nr 23 im. Jasia i Małgosi ,
Miejskiego Przedszkola nr 27, Szkoły Podstawowej nr 54 z Oddziałami
Integracyjnymi oraz Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 35
im. Małego Księcia w Częstochowie.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele:
Danuta Gabryś, Aldona Szymanek, Sylwia Olczyk.

GRATULUJEMY !!! I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW PRZEDSZKOLAKOM NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH PRAC.

KATEGORIA WIEKOWA: 3, 4-latki

NAGRODZONE PRACE:
Liwia K. 4 l- MP nr 27
Zofia S. 4 l- MPI nr 35
Hanna S. 3 l – MPI nr 35
Aurelia D. 4 l – MP nr 27
Marysia Sz. 4 l – MPI nr 35
Oskar K. 4 l – MPI nr 35

WYRÓŻNIONE PRACE:
Lena M. 3 l – MPI nr 35
Zuzia K. 3 l – MPI nr 35
Jakub G. 3 l – MPI nr 35
Antoni W. 4 l – MPI nr 35

KATEGORIA WIEKOWA : 5,6-latki

NAGRODZONE PRACE:
Lidia M. 6 l – MP nr 23
Aleksandra L. 6 l – MP nr 23
Julia L. 5 l – SP nr 54
Marcelina B. 5 l – MPI nr 35
Wiktoria K. 5 l – SP nr 35
Jakub K. 5 l – MPI nr 35
Emilia S. 6 l – MPI nr 35
Alan M. 6 l – MPI nr 35

WYRÓŻNIONE PRACE:
Zuzanna K. 5 l – MP nr 27
Jan S. 6 l – MP nr 23
Kornelia W. 5 l – MP nr 27
Marika K. 5 l – MPI nr 35
Martyna T. 6 l – MPI nr 35
Mateusz Sz. 6 l – MPI nr 35
Mateusz K. 5 l – MPI nr 35

(% gallery name=legendy-2019 %)

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „MAŁY PATRIOTA”

Nasze pzedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs pieśni patriotycznej w dniu 17 maja 2019 r. Dzieci swoim wykonaniem dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń. Wszyscy wykonawczy zostali nagrodzeni. Gratulujemy!!!

(% gallery name=konkurs-maly-patriota-2019 %)

NASZE SUKCESY

Maria Sz. z Grupy II wzięła udział w Powiatowym Konkursie plastycznym ,, Koty, kotki i koteczki” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 13 w Częstochowie i zajęła w nim III miejsce. Gratulujemy!!!

(% gallery name=konkurs-koty-2019 %)

Krzysztof Wosik z gr II wziął udział w Miedzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim pt,, Polscy Poeci Dzieciom” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 17 im. Siedmiu Krasnoludków. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. GRATULUJEMY!!!

(% gallery name=konkurs-grupa-2-maj-2019 %)

TAJEMNICE GRAFOMOTORYKI

W dniu 9 maja 2019r. w Grupie II odbyły się zajęcia „Tajemnice Grafomotoryki”. Temat zajęć; Wiosenny ptaszek”. Zajęcia zorganizowały: D. Gabryś i S. Olczyk

(% gallery name=tajem-graf-maj-2019 %)

ZAWODY SPORTOWE- PRZEDSZKOLIADA

8 maja 2019r. dzieci z Grupy III i IV uczestniczyły w międzyprzedszkolnych zawodach sportowych na Hali Sportowej przy ul, Żużlowej. Celem Przedszkoliady jest promocja aktywności ruchowej, jako zdrowych i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu oraz aktywizacja dzieci.

Biorące udział w zabawie przedszkolaki rywalizowały w różnych sportowych konkurencjach grupowych. Wśród konkurencji był m.in. bieg slalomem czy rzut woreczkiem gimnastycznym do celu.

Podczas imprezy, która rozpoczęła się tradycyjnie od defilady przedszkolaków, odbyły się występy zespołów tanecznych oraz pokaz taekwondo.

(% gallery name=przedszkoliada-2019 %)

NASZE SUKCESY

W dniu 8.05. 2019 r. Liliana P. z Grupy II wzięła udział w III edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosna w sadzie i ogrodzie” zorganizowanego przez MP nr 11 w Częstochowie i zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

(% gallery name=lilinana-konkurs-2019 %)

WIZYTA W MUZEUM PRZYRODNICZYM- GRUPA III

Przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w interesującej lekcji dotyczącej nietoperzy naszego regionu. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawostek na temat tych ssaków. Mogliśmy podziwiać nie tylko ich eksponaty, ale też leśnych zwierzątek. Dziękujemy za nową wiedzę!!!

(% gallery name=nietoperze-muzeum-2019 %)

KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNE ROZMAITOŚCI”

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszym holu przedszkolnym została zorganizowana wystawa dziecięcych prac plastycznych.

(% gallery name=wielkanoc-2019-rozmaitosci %)

LEGENDY POLSKIE

W dniu 18.04. 2019 r. w grupie II w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” p. Bednarski zapoznał dzieci z legendą „O stopce królowej Jadwigi”

(% gallery name=legendy-polskie-kwicien-2019 %)

WIZYTA W TEATRZE GRUP III I IV

Najstarsze grupy z naszego przedszkola 16 kwietnia udały się na spektakl „Trzy Świnki” do teatru A. Mickiewicza w Częstochowie. Wszyscy dobrze się bawiliśmy. Śmiech, ciekawość towarzyszyły nam przez cały występ oraz po… więc ruszyliśmy, dzięki uprzejmości pracownikom teatru, zwiedzać kuluary częstochowskiego teatru. Dotarliśmy do magazynu ubrań, gdzie podziwialiśmy przebrania oraz nakrycia głowy, ktore mogliśmy sobie poprzymierzać i choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy aktor.

(% gallery name=teatr-kwiecien-2019 %)

TAJEMNICE GRAFOMOTORYKI- GRUPA II

W dniu 11.04.2019 r. przedszkolaki z grupy II wzięły udział w zajęciach grafomotorycznych. Tematem zajęć był „Baranek wielkanocny”. Zajęcia przygotowały D. Gabryś, S. Olczyk

(% gallery name=tajemnice-graf-kwiecien-2019 %)

WIZYTA W BIBLIOTECE GRUPY III

5 kwietnia dzieci z grupy III uczestniczyły w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską- Filia nr 5. Przedszkolaczki tworzyły świąteczne kartki wielkanocne.

(% gallery name=biblioteka-kwiecien-2019-gr-3 %)

HAPPENING „PRZYSTANEK AUTYZM” NA PLACU BIEGAŃSKIEGO udział dzieci z grup III i IV

2 kwietnia grupy III i IV brały udział w akcji w ramach Światowego Dnia Autyzmu. Happening przypomina, że ludzie z autyzmem żyją wśród nas i na co dzień muszą mierzyć się z wieloma trudnościami.

(% gallery name=happening-autyzm-2019 %)

NASI LAUREACI

Marcelina B. z grupy II zajęła III miejsce w Rodzinnym Konkursie Międzyprzedszkolnym „Wiosenne bukiety” zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Częstochowie. Gratulujemy!

(% gallery name=konkurs-marcela-kwiecien-2019 %)

Zajęcia prowadzone przez rodzica, w grupie I

Miniony tydzień w grupie I, poświęcony był okazjonalnemu poznawaniu polskich zwyczajów, związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
W ramach zajęć dydaktycznych, mama Mikołaja przeprowadziła z maluchami i II grupą zajęcia, na temat zdobienia pisanek, plecenia koszyczków z papierowej wikliny.
Dzieci w trakcie zajęć miały możliwość obejrzenia akcesoriów, z których mama korzysta w pracy nad ozdobami świątecznymi, przyjrzeć się kolejnym etapom powstawania wiklinowych koszyczków, aby na koniec samemu spróbować przyozdobić gotowe już koszyczkowe pisanki.
Urozmaiceniem poznawanych technik zdobniczych, było wyklejenie przez panią Anię dużego jaja techniką decoupage.
Wszystkim pisanki bardzo podobały się.

Pani Paulino, serdecznie dziękujemy za piękne zajęcia!

(% gallery name=zajecia-z-rodzicem-gr-1 %)

WIZYTA W MULTICENTRUM ZODIAK GRUPY II

W ramach innowacji pedagogicznej „Mali badacze- zabawy i eksperymenty w poznawaniu otaczającego świata” przedszkolaki z grupy II uczestniczyły w dniu 28.03.2019 r. w warsztatach edukacyjnych „Papierowy słonecznik”- zajęcia plastyczne i zabawach konstrukcyjnych-„Laboratorium słoneczne” w Multicentrum Zodiak.

(% gallery name=multicentru-zodiak %)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW-
GRUPA I

26 marca 2019 r., w grupie I odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Maluszki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej.
Mimo wielu obowiązków rodzice i dziadkowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom.
Zajęcia poprowadziła wychowawczyni- Wiesława Struska, przy wsparciu naucz. Anny Maciejewskiej.
Tematem przewodnim, było powitanie Wiosny i działania związane z wiosennym przebudzeniem.

W czasie tych zajęć, rodzice mieli możliwość obserwowania swoich dzieci podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

Wychowawczyni grupy I dziękuje wszystkim za przybycie na zajęcia!

(% gallery name=otwarte-gr1-2019 %)

WARSZTATY SENSORYCZNE Z RODZICAMI GRUPA III

W dniu 26 marca tematem zajęć było kategoryczne pożegnanie zimy, więc postanowilśmy bawić się w …sztucznym śniegu.

Proste wykonanie: wystarczy kilka pieluch jednorazowych i woda, reszta to sama przyjemność- mieszanie aż stworzy się miła w dotyku konsystencja i zabawa wre… Następnie korzystając z uzyskanej masy stworzyliśmy wesołego gniotka.

(% gallery name=sztuczny-snieg-2019 %)

WIZYTA PANA LALKARZA I JEGO TEATRZYKU

22.03.2019 r. nasze przedszkolaki oczarowane były zabawnym przedstawieniem z udziałem lalek- pacynek pt. „Jak Grześ Mądrala ze smokiem wojował”. Miły pan lalkarz opwiedział nam o swojej pracy, w jaki sposób i z jakich materiałów tworzy swoich aktorów. Dziękujemy za mile spędzony czas!!!

(% gallery name=lalkarz-2019 %)

WIOSENNY WYSTĘP WSZYSTKICH GRUP DLA RODZICÓW

20 marca odbył się występ wszystkich grup przedszkolnych dla swoich rodziców pt. „Podajmy sobie ręce w zabawie i piosence”. Dzieci zaprezentowały wiosenne wierszyki, piosenki oraz tańce.

(% gallery name=wystep-wiosna-2019 %)

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY !!!

Długo oczekiwany czas- Pierwszy Dzień Wiosny 21 marca!!!

Grupa III świętowała ten czas na zielono! Przygotowywaliśmy pyszne kanapeczki. Robiliśmy zdrowy owocowy soczek. Wcieliliśmy się w rolę pogodynek informując o warunkach pogodowych na nadchodzące dni. Świetnie się bawiliśmy 🙂

(% gallery name=dzien-wiosny-gr-3-2019 %)

Grupa II z udziałem pani Dyrektor przygotowała samodzielnie kolorowe „Wiosenne kanapki”. Wszystkim bardzo smakowały.

(% gallery name=wiosna-gr-3-2019 %)

Tego dnia wszystkie dzieci w grupie I przyszły ubrane na zielono. Głównym punktem powitania nowej pory roku, było własnoręcznie przygotowane przez maluchy śniadanie, w zielonym kolorze, zielony deser z galaretki i kiwi, komponowany w smakowity samochodzik.
„Wyścigi samochodowe”- kto pierwszy?… pozwoliły na błyskawiczną konsumpcję deseru.
Na zakończenie zielonych zabaw z panią Wiosną, malowaliśmy zieloną farbą w różnych odcieniach pierwszy, wiosenny obraz!

Mamy nadzieję, że Wiosna zagościła u nas na dobre.

(% gallery name=wiosna-gr1-2019 %)

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

21 marca – to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale przede wszystkim obchodzony na całym świecie Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa! Nasze Przedszkolaki dołączyły dziś do świętowania Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa- (Dzień Kolorowych Skarpetek.)

Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosu.

(% gallery name=dzien-zespolu-downa-2019 %)

WIZYTA W TEATRZE GRUPY II

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przedszkolaki z grupy II uczestniczyły w dniu 19.03.2019 r. w przedstawieniu „Trzy świnki” w Teatrze im. A. Mckiewicza w Częstochowie. Przedstawienie dostarczyło nam wiele radści, a ciekawa scenografia i efekty spcjalne bardzo się dzieciom podobały.

(% gallery name=teatr-gr-2-2019 %)

Idzie Wiosna- czas na hodowle roślinne…

Wiosenne przebudzenie dotarło do naszego przedszkola, do kącików przyrody. Dzieci z grupy I pomagały i same sadziły korzeń pietruszki, cebulki dymki oraz zestaw nasion: rzodkiewki, szczawiu i szczypiorki, otrzymany w pakiecie „ Mały Rolnik” #agripath Komitetu Europejskiego.

Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci będą miały możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Nauczą się pielęgnacji roślin: podlewania, pilnowania, aby nie miały za sucho.
Mamy nadzieję, że kącik przyrody pobudzi ich ciekawość i aktywność poznawczą. Będziemy go wykorzystywać do prowadzenia badań, eksperymentów i obserwacji.

(% gallery name=ogrod-2019 %)

ZAWODY SPORTOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9

Po zagorzałej walce w wielu konkurencjach wygraliśmy z MP nr 27. Teraz czeka nas finał sportowych zmagań !!!

(% gallery name=zawody-sportowe-2019 %)

Tłusty czwartek?- pieczemy pączki!

Tłusty czwartek to święto wszystkich łasuchów. Staropolski zwyczaj pieczenia pączków, nie ominął naszego przedszkola. Od rana przedszkolaki: dzieci z gupy I wraz z zaproszonymi gośćmi- dziećmi z gr II, pilnie zabrały się do pieczenia pączków.
Motywem przewodnim była treść opowiadania o „ Pączku Przechwałku”.

Mało kto nie skusił się tego dnia na choćby jednego pączka, a dla maluchów była to świetna zabawa i poznanie czegoś nowego. Pięknie wyrośnięte, rumiane pączki zostały usmażone przez nasze Panią z gr I. W oczekiwaniu na gotowe wypieki, nie zabrakło wspólnych zabaw kołowych, integracyjnych. Na koniec degustacja. Mniam, pycha! Nie znajdziecie takich w żadnym sklepie!

(% gallery name=paczki-2019 %)

WIZYTA W BIBLIOTECE GRUPY III

13 marca dzieci z grupy III uczestniczyły w zajęciach plastycznych w Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej. W oczekiwaniu na szybkie nadejście wiosny przedszkolaki stworzyły piękne różnokolorowe kwiatki-bratki.

(% gallery name=biblioteka-2019-gr-3 %)

POZNAJEMY ZAWODY

Wycieczka Gr II w dniu 07.03.2019 do lodziarnio- kawiarni ,, CARAMELITO”. Oglądaliśmy różne kolory lodów i ciekawe ciasteczka. Obserwowaliśmy pracę sprzedawcy tych smakołyków. A na koniec zostaliśmy poczęstowani wafelkami

(% gallery name=carmelito-2019 %)

DZIEŃ KOBIET

W Święto Kobiet przedszkolaki z grupy III wystąpiły dla wszystkich pań pracujących w naszym przedszkolu oraz koleżanek z innych grup. Były wiersze, tańce, życzenia oraz miłe prezenty dla naszych Dam 🙂

(% gallery name=dzien-kobiet-2019 %)

LEGENDY POLSKIE

W ramach Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” w grupie II w dniu 6.03.2019r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z Zaproszonym rodzicem p. Szwed, który zapoznał dzieci z legendą pt. „Toruńskie pierniki”. Teraz już wiemy jak powstały ciasteczka- pierniki. Na koniec spotkania wszyscy degusowaliśmy pierniki, które przyniósł dla nas Zaproszony Gość. Dziękujemy!!!

(% gallery name=legendy-marzec2019 %)

BAL KARNAWAŁOWY

27 lutego w naszym przedszkolu odbył się kolorowy bal z udziałem bardzo energicznej i pozytywnej pani Animatorki. Nie można było się nudzić 😉

(% gallery name=bal-2019 %)

Wizyta w filharmonii- grupa III, IV i V

7 lutego 2019 r. starsze grupy miały przyjemność po raz kolejny odwiedzić częstochowską filharmonię. Lutowa audycja nosiła nazwę „Muzyka na językach”. Pojawiły się pieśni Stanisława Moniuszki, ponieważ 2019 rok jest poświęcony temu polskiemu kompozytorowi.

(% gallery name=filharmonia-2019 %)

LEGENDY POLSKIE- GRUPA II

W ramach Ogólnopolskiej kampanii ,, Cała Polska czyta dzieciom” w grupie II w dn.28.I.2019 r odbyło się cykliczne spotkanie ( Legendy Polskie)- ,, Legenda o Smoku Wawelskim”, które zaprezentowała dla przedszkolaków wychowawczyni grupy pani mgr Aldona Szymanek. Zajęcia poprzedziło wykonanie sylwetek postaci z legendy o smoku. Nasze spotkanie zakończyło się zorganizowaniem przez dzieci teatrzyku oraz pokolorowaniem Smoka Wawelskiego.

(% gallery name=smok-wawelski-2019 %)

DZIEŃ Z KUBUSIEM PUCHATKIEM- grupa III

18 stycznia to miły dzień dla dzieci z grupy III- dzień z ulubieńcem wielu z nas- Misiem Puchatkiem. Otrzymaliśmy list od Kubusia z listą zadań do wykonania. Na koniec dzieci zdobyły Order Przyjaciela Kubusia Puchatka.

(% gallery name=kubus-puchatek-2019 %)

Święto Babci i Dziadka w grupie IV

Jak co roku nasze przedszkole odwiedzili najmilsi goście – babcie i dziadkowie dzieci z grupy najstarszej. Wnuczęta przedstawiły program artystyczny nawiązujący do czasu świąt, a także uczciły swych gości piosenkami specjalnie dla nich. Po wdzięcznym występie i wręczeniu przygotowanych prezentów wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku w miłej, rodzinnej atmosferze.

(% gallery name=dzien-babci-2019 %)

Ach, ten magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia…

19 oraz 20 grudnia przedszkolaki z naszego przedszkola przedstawiły swoim rodzicom Jasełka. Następnie wszyscy przystąpili do świętowania i smakowania pysznych potraw przygotowanych przez rodziców. Serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie w organizację Wigilii klasowej.

Jasełka maluszków

(% gallery name=jaselka-maluszki %)

Jasełka 5-latków

(% gallery name=jaselka-2018-5latki %)

Występ starszaków

(% gallery name=jaselka-2018-starszaki %)

Warsztaty z rodzicami – grupa III

17 grudnia odbyło się w grupie III twórcze spotkanie z rodzicami wraz z pociechami. Miesiąc świąteczny stąd tworzyliśmy lampiony na wigilijne stoły.

(% gallery name=zmyslolandia-grudzien-2018 %)

Pieczemy świąteczne pierniczki

W piątek 14 grudnia dzieci z grupy III piekły pyszne, pachnące pierniczki ozdabiając je w fantazyjny sposób. Pycha zabawa!!!

(% gallery name=pierniczki-2018 %)

Teatrzyk lalek

13 grudnia przybył do naszego przedszkola teatrzyk lalek z bajką pt. ” Historia Janka”. Poruszająca fabuła zakończona morałem.

(% gallery name=teatrzyk-2018 %)

Paraolimpiada w Hali Polonia

7 grudnia dzieci z grupy III uczestniczyły w zawodach sportowych oraz zabawach animacyjnych. Zabawa była przednia wywołująca wiele pozytywnych emocji.

(% gallery name=paraolimpiada-2018 %)

Zajęcia z naszą logopedką

Przedszkolaki z grupy II w dn 30.XI.2018r uczestniczyły w zajęciach logopedycznych przygotowanych przez panią mgr Klaudię Kępę. Pani Klaudia zaproponowała dzieciom rozegranie meczu na dywanie. Ćwiczenia oddechowe miały na celu wydłużenie fazy wydechowej, regulację i usprawnienie przepony i zwiększenie pojemności płuc. A to wszystko po to by mówić ładniej i sprawniej.

(% gallery name=logopedia-2018-gr-2 %)

Międzyprzedszkolny rodzinny konkurs fotograficzny „Piękno naszego regionu”

W dniu 30.11.2018r. w naszym przedszkolu rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Piękno naszego regionu”, którego autorem były nauczycielki grupy III.

Laureaci naszego konkursu:

I miejsce: Kacper N. -MP nr 16

I miejsce: Wiktoria G.- MP nr 16

II miejsce: Alan M.- MPI nr 35

II miejsce: Gustaw Z.- MPI nr 35

III miejsce: Zuzanna Ż- MP nr 16

Wyróżnienie: Anna P. – MP nr8

Wyróżnienie: Jan G.- MP nr 16

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!!

(% gallery name=konkur-foto-2018 %)

Wróżby andrzejkowe – grupa III i IV

W piątek 30 listopada odbyły się magiczne zabawy z udziałem dzieci z grupy III i IV. Nasi mali czarodzieje wróżyli sobie swoja przyszłość. Nie obyło się bez tradycji lania woskiem. Wszyscy świetnie się bawili :))

(% gallery name=andrzejki-grupa-3-i-4-2018 %)

Andrzejkowe czary

W piątek przedszkolaki z grupy II przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci m.in poznały swoją przyszłość a także dowiedziały się kim w niej będą. Ten dzień był okazją do integracji grupy.A także zapoznania się z tradycją andrzejkową.

(% gallery name=landrzejki-grupa-2-2018 %)

Cztery pory roku z piosenką

Przedszkolaki z grupy I i II uczestniczyły w dn.28.XI.2018r w zajęciach rytmiczno- ruchowych cztery pory roku z piosenką.

(% gallery name=cztery-pory-roku-listopad-2018 %)

Legendy Polskie

W ramach Ogólnopolskiej kampanii ,, Cała Polska czyta dzieciom” w grupie II w dn.28.XI.2018r. odbyło się cykliczne spotkanie ( Legendy Polskie)- ,, Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”, które zaprezentowała dla przedszkolaków dyrektor Naszego przedszkola pani mgr Iwona Andzel. Nasze przedszkolaki znają godło Polski, rozpoznają polską flagę. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem piosenki ,, Płynie Wisła płynie „.

(% gallery name=legendy-polskie-lech-czech-2018 %)

Wycieczka do apteki

27 listopada przedszkolaki z grupy III wyruszyły na wycieczkę do pobliskiej apteki zaczerpnąc informacji na temat pracy farmaceuty. Ciekawe były jakie leki sprzedaje aptekarz i na jakie schorzenia. Miłe Panie odpowiadały na każde (trudniejsze) pytanie.

(% gallery name=apteka-2018 %)

Tajemnice Grafomotoryki

Dzieci z Grupy II wzięły udział w dniu 27.XI.2018 r w zajęciach pt .,, Tajemnice Grafomotoryki”. Przedszkolaki wykonały jesienne kompozycje ,, Liście malowane…”. Zajęcia przygotowała pani mgr Danuta Gabryś.

(% gallery name=tajemnice-grafom-listopad-2018 %)

Nasz laureat konkursu plastycznego „Jesienne bukiety”

Marysia Sz z Gr II zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym ,, Jesienne bukiety” zorganizowanym przez MP nr 17 im. Siedmiu Krasnoludków.

GRATULUJEMY !!!

(% gallery name=laureat-konkursumarysia-g-2-2018 %)

Konkurs powiatowy „Przegląd Piosenki i Pieśni o Mojej Ziemi Ojczystej”

14 listopada odbył się powiatowy konkurs „Przegląd Piosenki i Pieśni o Mojej Ziemi Ojczystej” w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie. Reprezentantami naszego przedszkola w konkursie były przedszkolaczki z grupy III. Serdecznie gratulujemy występu pełnego wzruszeń a zarazem dumy!!!

(% gallery name=przeglad-piosenki-patriotycznej-2018 %)

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyło się w Naszym przedszkolu ogłoszenie wyników międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego ,, Mój ulubiony miś”. Do udziału w Naszym konkursie przyjęły zaproszenie:
– MP 32
– MP 17
– Niepubliczny punkt przedszkolny ,, CHATA SKRZATA”

Laureaci Naszego konkursu :

Niepubliczny punkt przedszkolny ,, CHATA SKRZATA” :
– Juliusz S. (6l)
– Oliwia ś ( 4l)
– Filip M (3l)

Miejskie Przedszkole nr 17:
– Igor H (6l)
– Julia R (6l)
– Maja M (6l)

Miejskie przedszkole nr 32:
– Zosia W (6l)

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 35 :

Grupa I:
– Lena C
– Antoś Sz
– Hania S

Grupa II
– Zosia S
-Bartek K
– Lena K

Grupa III
-Radosław M
– Sara B
– Gabriela J

Grupa IV
– Filip K
– Jakub L
– Kuba K

Grupa V
– Filip M
– Olek R
– Adam B

Wszystkim laureatom GRATULUJEMY !!!

(% gallery name=dzien-misia-2018 %)

Nasi laureaci w konkursie plastycznym ” Kiedy dorosne będę…- przedszkolaki poznają zawody”

W Międzyprzedszkolnym konkursie plastycznyn ,, Kiedy dorosnę będę…- przedszkolaki poznają zawody” zorganizowanym na terenie Miejskiego Przedszkola nr 6 w Częstochowie.
– Alan M z gr II zajął I miejsce
– Mateusz K z gr II zajął II miejsce

GRATULUJEMY!!!

(% gallery name=konkurs-gr-2-2018 %)

Nasz laureat w konkursie plastycznym „Moja mała Ojczyzna”

Gratulujemy!!! Patrykowi N z grupy II za zajęcie I miejsca w Międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym ,, Moja mała Ojczyzna” zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 16 w Częstochowie.

(% gallery name=laureat-konkursu-g-2-2018 %)

Niepodległej Polski 100-lecie

Ważny dzień dla Polski i naszych przedszkolaków. Upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Było bardzo patriotycznie.

(% gallery name=11-listopada-2018 %)

Cztery pory roku z piosenką

Przedszkolaki z grupy I i II uczestniczyły w dniu 6 listopada 2018 w zajęciach rytmiczno-ruchowych prowadzonych przez nauczycielki : A. Szymanek, D. Gabryś, A. Maciejewską.

(% gallery name=cztery-pory-roku-zdj-1-2018 %)

Tajemnice grafomotoryki

W dniu 30.10.2018r. dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach „Tajemnice grafomotoryki” prowadzone przez nauczyciela p. D. Gabryś. Temat zajęć: „Korale pani Jesieni”

(% gallery name=tajemnice-gr-zaj1-2018 %)

Zmysłonadia- warsztaty dla rodziców w grupie III

28.10.2018r. w grupie III odbyły się zajęcia z masą plastyczną- masą paierową. Powstały piękne jesienne liście, jeżyki oraz sowy.

(% gallery name=zmyslolandia-2018-masa-papierowa %)

Zajęcia otwarte w grupie III

W dniu 25.10.2018 r. nauczycielki grupy III zaprosiły rodziców swoich podopiecznych na zajęcia otwarte pt. „Polskie Symbole Narodowe”. Wspólnie bawiliśmy się wesoło, kończąc zajęcia pracą plastyczną.

(% gallery name=zajecia-otwarte-gr-3-2018 %)

Pasowanie na Starszaka

Dzień 24.10.2018 r. był bardzo ważny dla grupy IV. Pani Dyrektor mianowała każdego 6latka na Starszaka! Sala pełna wruszeń przeplatanych z uśmiechem, dumni rodzice, panie nauczycielki szczęśliwe z pięknego występu swoich podopiecznych, pamiątkowe zdjęcia.

(% gallery name=pasowanie-na-starszaka-2018 %)

Wizyta policjanta z psem

W dniu 23.10.2018 r. odbyło się w naszym przedszkolu spotaknie z policjantem i szkolnym psem Sarą na tema bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzętami. Obejrzeliśmy pokaz tresury owczarka niemieckiego, poznaliśmy bezpieczną pozycję „żółwia” i dowiedzieliśmy się jaką pracę wykonuje pies-policjant.

(% gallery name=policjant-i-pies-2018 %)

Wizyta funkcjonariuszy policji

W piątek 19. 10 2018r. odbyla się w naszym przedszkolu prelekcja z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie na temat bezpiecznej drogi do przedszkola oraz bezpieczeństwa w Internecie. Każdy przedszkolak otrzymał pasek odblaskowy na rękę.

(% gallery name=policja-2018 %)

Światowy Dzień Chleba

16 października przedszkolaki z grup I, II i III, z okazji Światowego Dnia Chleba upiekły własny, pachnący, rumiany chleb.
Najpierw obejrzały planszę ,,Jak powstaje chleb”, dzięki któremu poznały cały proces powstawania dobrego, polskiego chleba. Bawiły się przy zabawie kołowej „ Rolnik”.
Następnie obserwowały, jak powstaje chleb na bazie zakwasu chlebowego.
Chleb pięknie wyrósł, jutro gdy wystygnie będziemy degustować…
A jak pachnie w całym przedszkolu…bajka!

(% gallery name=chleb-2018 %)

Zajęcia plastyczne w Bibliotece- Filia nr 5

Przedszkolaki z grupy II uczestniczyły w dniu 17. 10. 2018r. w zajęciach literacko-plastycznych „Jesienne drzewa”.

(% gallery name=biblioteka-2018 %)

Święto Edukacji Narodowej

Dnia 12.10. 2018 r. grupa III przedstawiła zabawny skecz oraz taniec skierowany do wszystkich pań nauczycielek w naszym przedszkolu. Zwieńczeniem występu było rozdanie prezencików dla wszystkich Pań.

(% gallery name=wystep-swieto-edukacja-2018 %)

Dzień Drzewa

Przedszkolaki z grupy III posadziły drzewko – klona w ogrodzie przedszkolnym z okazji Światowego Dnia Drzewa.

(% gallery name=drzewo-2018-gr-3 %)

Legendy polskie

Spotkanie z pracownikiem Biblioteki – Filia nr 5 p. Ulą w grupie II w dniu 10.10.2018r w ramach kampanii ogólnopolskiej „Cała Polska czyta dzieciom”

(% gallery name=legendy-polskie-2018 %)

Posadziliśmy Drzewo Pamięci!!!

Z okazji Światowego Dnia Drzewa oraz w ramach projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, grupy: I, II i V- posadziły w ogrodzie przedszkolnym Drzewa Pamięci.

(% gallery name=drzewo-pamieci-2018 %)

Wycieczka grupy III na Promenadę Niemena

„Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!”

8 października przedszkolaki z III grupy wybrały się na Promenadę Niemena, by przy pięknej jesiennej aurze zażyć aktywności fizycznej.

(% gallery name=promenada-niemena-2018 %)

Wyniki konkursu „Moja ulubiona książka”

Nasi wspaniali laureaci konkursu „Moja ulubiona książka”zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie w ramach IV edycji FESTIWALU BAJKI.

I miejsce – Żanetka G., II miejsce Zosia D. oraz wyróżnienia: Kacper K.,Igor M., Inga D.

Gratulujemy i cieszymy się z laureatami!!

(% gallery name=festiwal-bajki-2018 %)

Warsztaty plenerowe w Olsztynie

We wrześniu odbyły się warsztaty plenerowe w malowniczym, choć tym razem nieco deszczowym Olsztynie.
W pięknym otoczeniu pod gościnnym dachem zabytkowego spichlerza mali i duzi uczestnicy oddali się bardzo pierwotnej formie sztuki jaką jest modelowanie w glinie. Surowa glina i znalezione skarby natury pozwoliły na stworzenie uroczych zwierzątek i fantazyjnych postaci, które wraz z radosnymi uczestnikami powędrowały do częstochowskich domów.
Dziękujemy obecnym za wspaniałą zabawę i kreatywność:)

(% gallery name=olsztyn-2018 %)

DZIEŃ CHŁOPAKA

grupa III

Przedszkolaki z grupy III świętowały Dzień Chłopaka na wesoło 🙂 i sportowo.

(% gallery name=dzien-chlopaka-2018 %)

Dzień Inteligentnej Energii

Kolejna edycja wspaniałej nauki, po której……..czas na wspólną zabawę.

(% gallery name=inteligentna-energia-2018 %)

DZIEŃ ŚLIWKI

zajęcia koleżeńskie grup III i IV

Zabawy ze śliwką w roli głównej. Przygotowanie składników do pieczenia ciasta i najsmaczniejszy punkt programu- degustacja wypieku, mniam…

(% gallery name=dzien-sliwki-gr-3-i-4-2018 %)

DZIEŃ ŚLIWKI

zajęcia koleżeńskie grup I i II

Dziś w naszym przedszkolu było słodko i fioletowo, a to za sprawą głównej bohaterki dnia – ŚLIWKI.
Maluszki i dzieci z gr II, poznawały śliwkę za pomocą różnych zmysłów, opisywały ją, porównywały z innymi owocami. Rozwiązywały zagadki, i zastanawiały się dlaczego warto ją jeść. Było zrywanie śliwek w sadzie podczas zabawy ruchowej, malowanie farbami owoców śliwy, a także wspólne przygotowywanie pysznego ciasta ze śliwkami.
Obchody dnia śliwki zakończyliśmy degustacją upieczonego ciasta. Pycha!

(% gallery name=dzien-sliwki-gr-1-i-2-2018 %)

Dzień Przedszkolaka- grupa III i IV

Wesoła, pełna pozytywnej energii zabawa dzieci z grupy III i IV w ramach Dnia Przedszkolaka.

(% gallery name=dzien-przedszkolaka-2018 %)

Wyścigi rowerkowe

Z okazji Dnia Przedszkolaka odbyly się mini zawody rowerkowe dla dzieci naszego przedszkola .

(% gallery name=wysciigi-rowerowe-2018 %)

Dzień Przedszkolaka- piknik grup I i II

20.09.2018 r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Z tej okazji zaprosiliśmy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy.
Piknik zaplanowany jako impreza plenerowa z zabawami i pląsmi przy muzyce, robieniem warzywno- owocowych kukiełek, ogniska z pieczonymi kiełbaskami.
Na szczęście aura nie popsuła dobrej zabawy naszym kochanym przedszkolakom i ich rodzicom.

(% gallery name=piknik-2018 %)

Olimpiada RAZEM

Olimpada RAZEM 2018- zawsze razem, zawsze chętnie, zawsze radośnie.

(% gallery name=olimpiada-2018 %)

Nasza bezpieczna droga do przedszkola

Wycieczka na skrzyżowanie grupy II (4-5latki). 18.09.2018 r.

(% gallery name=skrzyzowanie-2018 %)

Dzień Kropki

Kropki, kropeczki….Dnia 14 września kolorowy „zawrót Kropki” świętowało nasze przedszkole. Zabawa była przednia 🙂

(% gallery name=dzien-kropki-2018 %)

Pożegnanie lata

Spotkanie z absolwentami Naszego przedszkola klasą II SP 33 w gr II

,, Pożegnanie lata ” – 13.09.2018r

(% gallery name=pozegnanie-lata-grupa-2-2018 %)

Spotkanie adaptacyjne dla przyszłych wychowanków.

28 sierpnia odbyło się spotkanie adaptacyjne dla nowoprzyjętych przedszkolaków.
Zabawy z nauczycielkami i rodzinami, wspólne rozmowy, pytania rodziców… niektórym dzieciom przykro było zakończyć tak nowe, ciekawe zajęcia.
Do zobaczenia 3 września!

(% gallery name=adaptacja-2018 %)

Archiwum:

Skip to content